Černá Hora - Ada Bojana

Naturistický pobyt · Černá Hora · Ada Bojana

Černá Hora, nebo také Montenegro, se nachází na pobřeží Jaderského moře, hned nad Albánii. Kromě půvabných pláží se pyšní divokými horami a mnoha památkami. Láká na klidnou dovolenou u moře i na aktivní ve vnitrozemí.

Naturistický pobyt · Slovinsko · Terme Banovci

Slovinsko nemusí být jen tranzitní zemí na cestě do Chorvatska nebo do Černé hory. Přerušení cesty spojené s odpočinkem v naturistickém termálním koupališti Vás příjemně překvapí.

Chorvatsko je pro našince asi tou nejčastější a nejoblíbenější destinací. Je to také nejbližší přímořská destinace a má veliký výběr naturistických míst. Naturismus se zde provozoval již v první polovině 20. století, kdy zde  na ostrově Rab nudismus zavedl britský král Edvard VIII. Do dnešních dnů se jedná o ideální místo pro trávení dovolené bez plavek. Na výběr jsou rezorty v Istrii - Solaris, Koversada, Valalta, kempy, ale také neobyčejná, lákavá dovolená "pod plachtami", na jachtě s kapitánem - naturistou.

Francie je oblíbenou destinací, a právem. Její rozmanitost - od Atlantiku po Středozemní moře, od Alp po Pyreneje, to vše vyplněné přírodními krásami i památkami dávné historie. Přitom vynikající, moderní infrastruktura a navíc - spousta naturistických destinací! Po Chorvatsku asi druhá nejoblíbenější destinace pro dovolenou bez plavek. Nudismus zde má tradici - přijeďte se přesvědčit sami!

Itálii ani netřeba představovat. Spojení naturistické dovolené s poznáváním bohatých památek i krásné přírody uspokojí i náročného cestovatele. Vynikající vína, káva, která nikde nechutná tak dobře, 'pasta' na 100 způsobů - ani po kulinářské stránce nemá Itálie chybu! Navíc na jihu v Kalábrii je skvělý nudistický rezort, jako stvořený pro dovolenou bez plavek. Naturistův ráj!

Jihoafrická republika má jako dovolenková destinace řadu předností - není třeba vízum, časový posun je hodinu (je-li doma letní čas, jinak bez posunu), doba letu kolem 12 hodin a umístění na jižní polokouli, což znamená, že je-li doma zima, odletíme do léta. K tomu exotická příroda, proslulá vína, a mnoho dalšího. V roce 2015 byla otevřená první oficiální nuda pláž na pobřeží teplého Indického oceánu. Navíc má i naturistické resorty, kam je možné 'utéci' před zimními plískanicemi u nás doma a zkombinovat dovolenou bez plavek třeba se safari nebo ochutnávkou excelentních vín.

Země v srdci v Evropy, sousedící se sedmi evropskými zeměmi. Mnozí si myslí, že Maďarsko jsou jen lázně, víno a ostrá jídla, ale tato země má k nabídnutí mnohem více. Pojďte s námi poznat tuto krásnou zemi, která byla kdysi srdcem mocného Uherska. Většina států Maďarsko dodnes nazývá Uherskem. Maďarsko, jako název státu je spíše česká rarita.Z nabízených naturistických rezortů si určitě vyberete ten pravý pro Vaši dovolenou bez plavek!

Spojené státy mexické (Estados Unidos Mexicanos) nabízí památky z doby Aztéků i Mayů, zajímavé jsou ovšem i připomínky španělské kolonializace. Podobně jako Thajsko či JAR se jedná z našeho pohledu o zimní destinaci, kdy si můžeme dopřát dovolenou bez plavek v naturistickém rezortu třeba v listopadu nebi v únoru. Nudistická pláž na břehu teplého oceánu nemá chybu!

Myanmar, dříve Barma, je jednou z mála destinací zatím prakticky nedotčených turistikou. O souostroví Mergui to platí dvojnásob. Naturistické resorty zde nenajdete, ostatně v celém souostroví Mergui je jediný hotel, ale zvolíte-li naši FKK plachetnici, budete mít pláže nudistické a jen pro sebe. Textilní 'doplňky' potřebovat nebudete, nezapomeňte ale na oplaovací krémy, místa bez plavek se spálí rychle.

Pojďte s námi vyhledávat příjemná místa k rekreaci a odpočinku. Německo je blízko a naturismus se tady 'narodil' pod zkratkou FKK (Freikörperkultur - volná, svobodná kultura těla). První FKK klub vznikl v Essenu již v roce 1898 a první FKK pláž na ostrově Sylt v roce 1920! Nuda pláže na Baltu mají opravdu dlouhou tradici. V zimě výlet do některého ze skvělých aquaparků, nabízejícího pobyt bez plavek, potěší každého příznivce nudismu.

Skutečná exotika, starobylé království Siam, světoznámá kychyně, celoroční destinace. Naturistické resorty se v Thajsku objevily teprve nedávno, ale příznivce dovolené bez plavek potěšily velice. Výhodou je především možnost provozovat nudismus v zimních měsících, kdy jsme doma odkázáni jen na aquaparky, ale také možnost zkombinovat koupání bez plavek s poznávání exotické země. Zcela výjimečnou možností je plavba na FKK katamaránu, pod plachtami, v luxusu a pohodlí, na plážích jinak nedostupných!

Kolébka evropské civilizace, oblíbená destinace letních dovolených. Je zde několik naturistických resortů, jak na pevnině tak na ostrovech. A k tomu množství nuda pláží. Exkluzivní možnost jak strávit dovolenou bez plavek je zvolit plavbu plachetnicí s kapitánem - nudistou. Kromě nudismu stojí určitě za to prohlédnout si aspoň některé z četných antických památek. Na své si přijdou i gurmáni. Prostě FKK dovolená bez plavek jak má být!

Španělsko je oblíbenou destinací od jara do podzimu. Kanárské ostrovy jsou destinací celoroční. Pestrá nabídka památek a přírodních zajímavostí osloví nejen naturisty, pro které je zde široký výběr míst, kde lze provozovat naturismus, je zde i dostatek FKK pláží a i z hlediska ceny lze nalézt ubytování "pro každou kapsu". Kromě rezortů zde uvedených je i celá řada 'textilních' hotelů, které jsou v těsné blízkosti nuda pláží. Máte-li zájem, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!